A hadifoglyok a nemzetközi egyezmények értelmében jogosultak voltak arra, hogy levelezzenek hozzátartozóikkal. Ezek persze nem kerülhették el a katonai cenzúrát, akár az érkező, akár a foglyok által küldött levelekről volt szó. Amelyet a cenzúra nem láttamozott, azt nem is kézbesítették. Így aztán a japán fogságba esett olasz, cseh vagy román anyanyelvű foglyok kénytelenek voltak egy másik nyelvet választani a levélíráshoz, mert – amint a Pesti Napló erről is beszámolt – a japán cenzúrának nem voltak ezeken a nyelveken tudó alkalmazottai.
Felhasznált irodalom:
A Japánban internált hadifoglyok = Pesti Napló, 1916. február 17.
Készítette: Egry Gábor

Pesti Napló, 1916. február 17.







