A tengeri hadviselés eseményeiről rendszeresen tudósítottak a napilapok 1918 nyarán. Július 9-én a Pesti Hírlap arról számolt be, hogy Friedrich Christiansen, a német repülők „ásza” repülőraját rávezette egy brit tengeralattjáróra a Temze torkolata előtt. A tartalékos főhadnagy vezette egység bombákkal és gépfegyvertűzzel ölte meg a búvárhajó legénységét
Címke: tengeri ütközet
A Szent István csatahajót elsüllyesztik
A Pesti Napló 1918. június 13-án tragikus hírről számolt be a „császári és királyi hadügyminisztérium tengerészti osztálya” előző napi közleménye alapján: „Őfelsége Szent István hajóját az Adrián egy éjszakai útján torpedólövéssel elsüllyesztették. Rövid Miksa sorhajóhadnagy, Scarnitz gépüzem-vezető, Müller Antal tengerészhadapród és a legénységnek mintegy 80 emberéről nem tudunk. Serda József tengerészeti tisztjelölt meghalt. A legénység többi részét megmentettük.”
„Tűznek és vérnek tengerén” át a békéig? – A jütlandi tengeri csata
A véres német győzelmek fogják elhozni az annyira várt békét – a verduni támadás kezdete után, 1916. június elején ismét ez volt a Népszava vezércikkének fő gondolata. Az újabb reményt a háború legnagyobb tengeri összecsapásába próbálták belelátni.
1916. május 31-én és június 1-én zajlott a jütlandi vagy skagerraki csata
Egy levél, három történet
Az egyik történet egy fiatal tengerészé, aki az I. világháború kitörésétől a Monarchia kapitulációjáig időnként szemtanúja, de többnyire résztvevője volt az Adriai-tengeren zajló tengeri ütközeteknek. A másik történet annak a levélnek a története, amelyet ez a fiatalember, 1927-ben, az óceánon átkelve, valahol Argentína és Európa között írt. A harmadik történet pedig a levél címzettjéé.